Ferrari ile Lamborghini Çarpıştı: İki Kişi Hayatını Kaybetti

İtalya’da lüks araçların konvoyunda kaza yaşandı. Ferrari ve Lamborghini sürücülerinin karıştığı kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybederken, 4 kişi de yaralandı.

Olay İtalya’nın Sardinya adasında dün meydana geldi. Lüks araç sahiplerinin katıldığı ‘Sardinia Supercar Experience’ etkinliğine katılmak için yola çıkan grup, hatalı sollama yaparak trafikte ilerlerken iki lüks araç birbirine çarptı.

Görüntülere göre tek şeritli yolda bir dizi lüks araba ve bir karavan bulunuyor. Mavi renkli Lamborghini’nin önünde giden beyaz karavanı sollamaya çalıştığı görülüyor.

Tam bu sırada arkasındaki kırmızı Ferrari’nin de aynı anda sollama yapmaya çalıştığı, Lamborghini’nin karavanın altına çarptığı ve aracın şiddetli bir şekilde yana doğru yuvarlandığı kaydedildi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Ferrari’deki 63 ve 67 yaşındaki İsviçreli Melissa ve Markus Krautli, kazanın ardından araçta çıkan yangında hayatını kaybetti.

Karavanda seyahat eden 61 ve 62 yaşlarındaki çift de yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Çift yaptıkları ilk açıklamada kazanın bir anda gerçekleştiğini ifade etti.

‘Cehennemde olduğumuzu düşündüm’

Çiftten birisi “Bir an için sessiz kaldık. Daha sonra eşimin gözlerine bakarak iyi olup olmadığını sordum” dedi.

Koltuklardan sürünerek dışarı çıkmayı başaran adam  gördüğü manzarayı “cehennem” olarak niteledi.

Lamborghini’de bulunan Hint bir çiftin de yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Kazayla ilgili soruşturma devam ederken yetkililerin üç araca da el koyduğu belirtildi.

Kaza görüntüleri ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir