Turgut Altınok: Ankara’nın makus tarihini hep beraber değiştirmeye hazır mıyız?

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkan Adayı Turgut Altınok, Polatlı ilçesinde bir düğün salonunda düzenlenen programda seçmenlerle buluştu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, “Cumhur İttifakı’nın el ele verip Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini fark atarak kazanacağını” öne süren Turgut Altınok, büyükşehir belediyesi tarafından yürütülen “İvedik-Temelli-Polatlı Arası İçme Suyu İletim Hattı” projesi tamamlanmadığı için Polatlı’ya içme suyu verilemediğini söyledi.

Keçiören Belediyesi olarak Kars’ın Arpaçay ilçesinde 13,5 kilometre uzunluğundaki içme suyu iletim hattı çalışmasını 3 ayda tamamladıklarını belirten Altınok, şöyle devam etti:

“Altınok, Kars’ın Arpaçay ilçesine suyu getiriyor ve üstüne de kredi talebimiz de yok. Halen Polatlı’nın suyu gelmedi. Sizlere şu sözü veriyorum; 2024 yılında Polatlı’nın musluklarından içilecek su akacak. Ayrıca Polatlı’da bir kültür merkezi inşaatımızı bundan 2 yıl önce ABB’ye devrettik. Ama inşaat olduğu gibi duruyor. İnşallah, 2024 yılında kültür merkezini bitireceğiz ve Polatlı Belediyesine vereceğiz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının Ankara’sında Polatlı’da 26 köyde su yok, tamamına getireceğiz.”

“Şu anda ABB’nin tarımla ilgili yaptıkları böyle minik işlerdir” diyen Turgut Altınok, “Biz her alanda kendi kendine yeten ve ihracat yapan bir Ankara yapacağız. İnşallah yolları da yapacağız. Haymana’ya da yapacağız. Ayrıca, Sakarya Meydan Muharebesi’nin yapıldığı yerde şu an var ama yeterli değil, orayı ruhuna uygun bir şekilde açık hava müzesi haline getireceğiz. Polatlı’ya binlerce turistin gelmesine vesile olacağız. Polatlı’ya her türlü desteği vereceğiz. Bu toprakların çocuğu olarak Ankara’mızın makus tarihini hep beraber değiştirmeye hazır mıyız? Ankara’ya yönelik bir çok projemiz var. Çünkü Ankara bizim sevdamız. Ankara layık olduğu yerde değildir” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir