TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Futbol Takımı’nın grubunu değerlendirdi! EURO 2024 hedefini açıkladı

UEFA Uluslar Ligi’nde A Milli Futbol Takımı’nın rakiplerinin belli olması sonrası TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi açıklamalarda bulundu.

FIFA’dan projelerle ilgili destek istediklerini belirten Mehmet Büyükekşi, “Bugün gerçekten uzun bir gündü. Özellikle UEFA’nın genel kurulunu yaptık önce. Orada bir takım statü değişiklikleri vardı. En önemli konu, Ceferin’in bir dönem daha uzatma önerisiydi. Büyük bir çoğunlukla kabul edildi. Avrupa Kulüpler Birliği’nin temsilcileri seçildi. Daha sonra Ceferin ve Infantino ile görüşmemiz oldu. Infantino ile güzel bir görüşme yaptık. Projelerimizle ilgili görüştük. Ondan destek istedik, inşallah güzel olacak” dedi.

A Milli Futbol Takımı’nın UEFA Uluslar Ligi’nde Galler, İzlanda ve Karadağ ile aynı grupta yer almasına dair konuşan Mehmet Büyükekşi, “Güzel bir kura çektik. Galler’i biliyorsunuz Samsun’da yendik, deplasmanda berabere kaldık. İzlanda geçmişte ters gelen bir takım ama şu anda Avrupa’nın en genç oyuncularından oluşan bir takımımız var. Hocamız ve oyunculara güveniyoruz. Karadağ da tanıdık bir takım. Hedefimiz grup lideri olmak ve A Ligi’ne yükselmek” ifadelerini kullandı.

A Milli Futbol Takımı’nın geleceği adına genç futbolculara güvendiğini vurgulayan TFF Başkanı, “Milli Takım son dönemde son derece başarılı. Son dönemde genç oyuncularımız geliyor; Arda, Kenan, Semih gibi. Gelecek adına gençlerimize, milli takıma ve hocamıza güveniyoruz. Hedefimize ulaşmak için elimizden geleni desteği verip başarılar yaşatmak istiyoruz ve ülkeye moral vermek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

“HEDEF ÖNCELİKLE YARI FİNAL”

A Milli Futbol Takımı’nın 2024 Avrupa Şampiyonası’ndaki hedefinin yarı final olduğunu belirten Mehmet Büyükekşi, “Avrupa Şampiyonası var. İlk hedefimiz orası. Mart ayında hazırlık maçı yapacağız. Haziran’da İtalya ile hazırlık maçı yapacağız. Almanya’da da hedef öncelikle yarı finale ulaşmak ve daha sonra üzerini düşünmek” diye konuştu.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi son olarak şu ifadeleri kullandı: “Ülkemize hayırlı olsun. İnşallah hep birlikte güzel bir turnuva gerçekleştiririz diye umuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir