Samsung Galaxy S20 ve Note 20 kullanıcılarına kötü haber

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy S20’nin Android 14 güncellemesini alıp almayacağına dair son dönemlerde bazı kafa karışıklıkları yaşandı. Başlangıçta, Galaxy S20, Galaxy S20 Plus, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip 5G ve Galaxy Z Flip‘in Android 14 tabanlı One UI 6 güncellemesini alacağına dair raporlar ortaya çıktı. Bu cihazlar zaten üç nesil Android güncellemesi almıştı. Yeni Samsung modellerinin de bu güncellemeyi alması bekleniyordu.

Ancak, bu sevinçli beklenti kısa sürdü. Samsung, bu konuda bir açıklama yaptı. Güncellenen bilgilere göre, Galaxy Note 20 ve Galaxy S20, Samsung’un web sitesinde One UI 6 makalesinde belirtildiği üzere Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesini almayacak. Bunun yerine bu cihazlar sadece bazı Galaxy Enhance-X özelliklerini alacaklar.

Samsung Galaxy S20 ve Note 20 kullanıcılarına kötü haber

Bu karışıklığın sebebi, Samsung’un makalesinde Galaxy Enhance-X özelliklerine uygun cihazları listelemesiyle oluştu. Bu listede Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 de yer alıyordu. Ancak, bu ifadenin yanıltıcı olabilecek bir şekilde sunulmasından dolayı yanlış bir algı oluştu. Samsung’un Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 serisi için yalnızca üç ana Android işletim sistemi güncellemesi sunma taahhüdü düşünüldüğünde, bu cihazların başlangıçta listeye dahil edilmesinin bir hata olduğu anlaşıldı.

Samsung, bu akıllı telefonlar için üç yıl güncelleme politikasına daha önce de bağlı kalmıştı. Bu güncellemeler Android 10 ile başlamış, ardından Android 11, Android 12 ve Android 13 güncellemeleri gelmişti. Galaxy S21 serisi, dört yıl Android işletim sistemi güncellemesi ile bir ilerleme kaydetti. Ancak, bu uzatılmış destek Galaxy Note 20 ve Galaxy S20’ye genişletilmedi.

Sonuç olarak, eğer bir Galaxy Note 20 veya Galaxy S20 serisi bir akıllı telefonunuz varsa, resmi Android 14 güncellemesini almayı beklememelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir