Murat Kurum ve Bakan Koca saldırıya uğrayan imamı ziyaret etti: Hayati tehlike yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Fatih Camisi’nde “Allahuekber putları camiden çıkartın” diye bağıran Ömer S.’nin saldırdığı İmam Galip Usta ve Bilal Erdem’i ziyaret etti.

Galip Usta’nın sağlık durumu hakkında açıklamada bulunan Koca, şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Fatih Camii imam hatibi Galip Usta hoca ve cami cemaatinden hafız Bilal Erdem dün akşam bıçaklı bir saldırıya uğradı. Kendilerine, cami cemaatine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Üç yerinden yara alan Galip Usta hoca, Bezmiâlem Üniversitesi Hastanesinde olayın hemen akabinde ameliyata alınmıştır. Halen yoğun bakımdadır, yarın servise çıkarılması planlanmaktadır. Bir yerinden yara alan hafız Bilal Erdem’in tedavisi kaldırıldığı Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi cerrahi yoğun bakım servisinde devam ediyor. Damarlarında zedelenme ve aktif kanaması bulunmuyor. İki hastamızın da durumunda hayati bir tehlike yok. Tedavilerini yakından takip ediyorum. Güven ve teslimiyet mekânı olan bir ibadethanede, bir camimizde yaşanan son derece üzücü olay sebebiyle tüm şiddet olaylarını kınamak, şiddete karşı tavır almak hepimizin boynunun borcudur. Hastalarımıza tekrar acil şifalar diliyorum.”

MURAT KURUM’DAN ZİYARET

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum da bıçaklı saldırıya uğrayan cami imamı ve öğrencisini hastanede ziyaret etti. Kurum ziyaretin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dün yaşanan menfur saldırı sonrası Fatih Camii İmamı Galip Usta’yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret ettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan telefonda görüşüp, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bir kez daha yaşanan saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun diyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir