Bitcoin Bitti! Finans Devleri Bu Altcoin İçin Geliyor!

Spot Bitcoin ETF başvurularının son dönemdeki başarısı finans devleri arasında heyecan yarattı. Şimdi ise dikkatlerini lider altcoin olan Ethereum’a çeviriyorlar. Volatility Shares, Bitwise, Roundhill, VanEck, Proshares ve Grayscale dahil olmak üzere altı önde gelen şirket, daha geniş kripto topluluğu içinde iyimserliği artıran bir hareketle, Ethereum vadeli borsa yatırım fonları (ETF’ler) için yakın zamanda başvuruda bulundu. Bu önemli adım, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimine olan ilginin arttığını gösteriyor. Finans devlerinin kripto varlıkların geleceğine olan güvenini yansıtıyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bu çığır açan başvuruları değerlendirmekte. Bu sırada, piyasa uzmanları gelişmeleri yakından izliyor. Bu ETF’lerin kripto piyasasının dinamikleri üzerinde yaratabileceği potansiyel etkiyi vurguluyor. İşte detaylar…

Lider altcoin, son zamanlarda dikkat çekiyor

Volatility Shares’in 2x Bitcoin Strategy ETF’sinin (BITX) kazandığı ivme, şirketi ileriye doğru bir adım atmaya teşvik etti. Önerilen Ether Strategy ETF, doğrudan Ethereum tutmak yerine Chicago Mercantile Exchange’de (CME) işlem gören nakit uzlaşmalı Ether Vadeli İşlem sözleşmelerine yatırım yapacak. Bu yeni dosyalama, 28 Temmuz’daki SEC dosyasında bildirildiği üzere, S&P CME Bitcoin Futures Daily Roll Index’in günlük aşırı getirisinin iki katına karşılık gelmeyi hedefliyor. Bloomberg’de kıdemli bir ETF analisti olan Eric Balchunas, Twitter’da görüşlerini paylaştı. Balchunas, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

 SEC’in bazı yeni Ethereum dosyalamalarını geri çekmesi ilginç. Ancak VolShares (her şeye rağmen) 2 kat Bitcoin Vadeli İşlem ETF’si çıkardı. Bu yüzden belki de zamanın doğru olduğundan emin hissediyorlar.

ETH fiyatı olumlu hareket ediyor

Kriptokoin.com verilerine göre Ethereum bazı olumlu gelişmeler kaydetti. Hafta başında satış baskısıyla karşılaşmasına rağmen Ethereum (ETH) fiyatı toparlanarak son 24 saat içinde yüzde 2’den fazla değer kazandı. Yazım saati itibariyle altcoin, 225 milyar dolarlık piyasa değeriyle 1.860 dolardan işlem görüyor. Ethereum’un son dönemdeki fiyat volatilitesi opsiyon piyasasına da yansıdı. Kripto veri sağlayıcısı Amberdata’ya göre, 180 gün içinde sona eren alım ve satım opsiyonlarının zımni volatiliteleri arasındaki farkı ölçen Ethereum için altı aylık alım-satım çarpıklığı, 15 Haziran’dan bu yana en düşük noktasına ulaştı.

0,91 değeriyle negatif çarpıklık, satım opsiyonlarının tercih edildiğini gösteriyor ve yatırımcılar arasında düşüş eğilimine işaret ediyor. Satım opsiyonları, alıcıya dayanak varlığı belirli bir tarihte veya öncesinde önceden belirli bir fiyattan satma hakkı verir, ancak yükümlülüğü vermez. Opsiyon piyasasındaki bu olumsuz eğilime rağmen, Ethereum vadeli işlem ETF’leri için başvuran büyük finans şirketlerinin artan ilgisi, kritik. Altcoinin uzun vadeli potansiyeline olan güçlü inancı göstermektedir. Düzenleyici kurumlar bu başvuruları incelerken, daha geniş kripto topluluğu Ethereum’un beklentileri ve kripto varlık yatırımlarının gelişen manzarası konusunda iyimserliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir