Bayraktar sorusuna Mansur Yavaş’dan yanıt: Eylül’deki Teknofest neden bu ay yapılıyor

Mansur Yavaş: Her yıl Eylül’de yapılan Teknofest neden seçim öncesine çekildi?

Yaptıkları çalışmaların ‘siyaset üstü’ olduğunu iddia eden Bayraktar ailesine, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’tan yanıt geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı tv100’de seçim gündemine ilişkin soruları yanıtladı. Yavaş,’a Baykar Teknoloji şirketinin kurucuları Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar’ın CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan açıklamaları da soruldu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın Teknofest açılışında yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’nu eleştiren cümleler kullanmıştı. Selçuk Bayraktar aynı zamanda yaptıkları işin de siyaset üstü olduğunu savunmuştu.

HER YIL EYLÜL AYINDA YAPILAN FESTİVAL SEÇİM ÖNCESİNE KONULDU

Bu yıl öncekilerden farklı olarak 27 Nisan ve 1 Mayıs arasında düzenlenen festivalin seçim öncesi bir miting gibi değerlendirildiğini söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş akrabalık olayına da göndermede bulundu.

Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar ile kardeşi Haluk Bayraktar’ın vakfının düzenlediği TEKNOFEST için bu yıl 7,6 milyon TL harcandı.

Etkinliğin önceki yıllarda eylül ayında düzenlendiğine dikkat çeken Mansur Yavaş programda şu ifadeleri kullandı:

Her yıl eylül ayında düzenlenen TEKNOFEST niye şimdi yapılıyor? Belli ki seçimi etkilemesi için. Arada akrabalık da var. Buna rağmen hiç kimse bunu siyasete alet ediyorsunuz, demedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir